subscribe: Posts | Comments

Kredyt z rodzicami

0 comments

Pozyskanie kredytu w dzisiejszych czasach jest bardzo ciężkie. Co więcej, jest to szczególnie trudne, gdy mieszkamy samemu, a nasza praca nie jest zbyt dochodowa. Co ciekawe, bardzo często  jest to również niemożliwe, gdy mamy dobrze płatną pracę. Jakie zatem mamy możliwości w związku z kredytem? Jednym z nich jest ubieganie się o „Kredyt z rodzicami”.

Kredyt z rodzicami polega na tym, że zdolność kredytowa młodej osoby podniesiona jest poprzez rozpatrywanie jej wraz ze zdolnością kredytową rodziców. To rozwiązanie ma zarówno swoje zalety, jak i wady. Poznajmy je już teraz.

Jedną z głównych zalet pozyskania kredytu z rodzicami jest podniesienie zdolności kredytowej, która nie byłaby możliwa do uzyskania w żaden inny sposób. Bardzo często jest to jedyne rozwiązanie w drodze do pozyskania kredytu. Wzięcie kredyty z rodzicami wiąże ich nie tylko do pozyskania, ale również do tego, że będą oni go również spłacać.

Największą wadą takiego kredytu jest to, że jest on z reguły rozłożony na mniejsza liczbę lat. Dzieje się tak, gdyż przy jego ustalaniu brany jest wiek najstarszej osoby wśród całej trójki. Jeśli więc, najstarsza osoba posiada 55 lat, kredyt rozłożony będzie jedynie na 20 lat (działa tutaj zasada górnej granicy wieku osoby spłacającej 75 lat). Związane jest to ze zwiększonymi ratami, ale też zauważmy, że kredyt zostanie spłacony w ciągu tego czasu, co daje nam szybsze pozbycie się tego obowiązku.

W razie polepszenia się sytuacji materialnej młodej osoby, możliwe jest odłączenie się od rodziców i przejęcie kredytu na siebie. Sprawi to, że raty będą rozłożone na dłuższy czas i będą przy tym również niższe. Działa to również w drugą stronę. Możliwe jest przyłączenie kolejnej osoby do spłacania kredytu.

Na koniec, warto zaznaczyć, że kredyt z rodzicami można pozyskać także z innymi osobami, również niespokrewnionymi.

Czy bylibyście zainteresowani takim pozyskaniem kredytu?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *