subscribe: Posts | Comments

Na co zwrócić uwagę przy wyborze konta dla studenta?

0 comments

Już za niecały miesiąc tysiące studentów rozpocznie swój pierwszy rok akademicki. Wraz z nim już teraz załatwiane są różne sprawy, które wraz z 1 październikiem powinny być uregulowane. Do jednych z nich należy założenie konta bankowego. Na co zwrócić przy tym uwagę?

Na początku wyjaśnijmy sobie, po co studentowi konto studenckie. Otóż ważne jest to z kilku powodów. Po pierwsze – wygoda. To za pomocą przelewów internatowych szybko zrealizują oni opłaty mieszkaniowe czy za telefon. Co więcej, konto będzie niezbędne w sytuacji aplikowania o kredyt studencki. Wiele kart do kont posiada również funkcję paypass, dzięki której kupimy bilet w autobusie czy szybko zapłacimy w kasie.

A na co zwrócić uwagę przy wyborze konta studenckiego? W tym przypadku są to 4 rzeczy. W pierwszej kolejności istotna jest wysokość opłat w związku z prowadzeniem konta. Mowa tutaj m.in. o opłatach za przelewy, za samo prowadzenie konta oraz za wyrobienie karty i miesięczne opłaty za jej użytkowanie. Opłaty mogą dotyczyć również dostępu do internetowego dostępu do konta. W każdym z powyższych przypadków można wybrać konto, za które opłata wyniesie 0 zł. Trzeba jednak dokładnie przeczytać warunki, gdyż często 0 zł odnosi się np. do wykonanych przelewów np. za 500 zł czy wpływów na konto w wysokości 1000 zł.

W związku z jedną powyższych opłat wiąże się punkt kolejny. Mowa o dostępie elektronicznym. Obecnie dostęp do konta można mieć za pomocą internetu czy też telefonu. Należy zwrócić uwagę, czy będą możliwe obie jej formy. Pamiętajmy, że młodzi ludzie nie rozstają się teraz ze swoim telefonem, a dostęp do internetu jest w ich przypadku niezbędny.

Trzecim punktem są opinie o koncie. Przed jego wyborem warto popytać wśród znajomych i poczytać informacje o danym koncie w internecie. Jeśli nie znajdziemy większych zastrzeżeń, warto na nie postawić.

Ostatnią godną uwagi rzeczą są różnego rodzaju bonusy. Wraz z kontem często można otrzymać nie tylko drobne gadżety, takie jak smycz, ale też i nawet tablety. Warto rozejrzeć się za taką opcją i upiec obie pieczenie na jednym ogniu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *