subscribe: Posts | Comments

Skąd czerpać pomysł na biznes?

0 comments
Skąd czerpać pomysł na biznes?

Pozyskanie dobrze płatnej pracy jest dla wielu ludzi ciężkim wyzwaniem. Niektórzy jednak widząc szansę wzbogacenia się w pewnych obszarach otwierają swoje własne działalności. Skąd zatem czerpią pomysł na biznes?

Pierwszym pomysłem na biznes jest zapełnienie luki na rynku. Jakiej luki? Tej, która powstaje w każdej sytuacji typu „szkoda, że nie ma takiego urządzenia, które teraz by mi pomogło” albo „gdyby tylko ten produkt miał dodatkową część, to byłby o wiele lepszy”. Każde „coś” co może ułatwić i polepszyć życie człowieka jest naszą szansą.

W związku z powyższym, rodzi się drugi pomysł – stworzenie sprawniejszego produktu. Ile razy zdarzyło nam się, że produkt, który kupiliśmy okazał się niesprawny, brakowało mu czegoś lub nie spełniał naszych oczekiwań. Usprawnić można produkt pod względem technologicznym czy też funkcjonalnym.

Pomysł na biznes może wynikać również z naszej pasji. Mając swoje hobby, które lubimy i umiejętnie prowadzimy możemy zamienić to w źródło dochodów. Stworzenie biznesu opartego na pasji jest tym pozytywne, że wykonujemy to, co kochamy. Nie będziemy zatem narzekać na swoją pracę tylko będziemy wykonywać ją z zaangażowaniem.

Kolejnym źródłem jest doświadczenie.  Jest to najczęściej wykorzystywany pomysł na biznes. Zbierając je przez wiele lat dochodzimy w końcu do perfekcji, która w efekcie pozwala nam na założenie własnego biznesu.

Oprócz doświadczenia, pomysł na biznes możemy czerpać w związku z wykształceniem. 5 lat studiów daje nam wiedzę, która całkowicie pozwoli nam za rozpoczęcie biznesu.

Jednym z bardziej trafionych pomysłów może być pomysł zaczerpnięty z innych miejsc. Widząc potencjał sprzedawczy w innych krajach (czy miastach) można skorzystać z pomysłu i prowadzić go do danego miasta. Co więcej, można skorzystać z franchisingu.

Zakładając firmę, tak naprawdę nigdy nie ma pewności, że będzie ona strzałem w dziesiątkę. Za każdym razem związane jest to z ryzykiem. Ale kto go nie podejmuje, ten nic nie ma, prawda?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *