subscribe: Posts | Comments

Czy warto zainwestować w kosiarkę spalinową?

0 comments
Czy warto zainwestować w kosiarkę spalinową?

Kosiarka spalinowa to bardzo dobry zakup praktycznie do każdego domu. Zanim ją jednak kupimy należy się zastanowić czy powierzchnia, którą będziemy kosić ma należyte rozmiary.

Ogródek powinien mieć powierzchnię przynajmniej odj 500 do 1000 metrów kwadratowych. Poniżej tej dolnej granicy zaleca się już jednak kupować kosiarki elektryczne. Natomiast powyżej tysiąca metrów kwadratowych zaleca się już kupić specjalny traktorek do koszenia. Te reguły nie są oczywiście sztywne i nic nie stoi na przeszkodzie koszenia mniejszych powierzchni kosiarką spalinową. Dodatkowo spalinówka idealnie poradzi sobie np. z mokrą trawą.

Przed kupnem kosiarki należy także sprawdzić informacje o pasie koszenia kosiarki. Jeżeli nasz ogródek jest czysty od przeszkód – drzewek, krzaczków itp. wówczas można kupić kosiarkę spalinową o pasie koszenia powyżej 50 centymetrów. Jeżeli jednak nasz ogródek jest mniejszy wówczas dobrze kupić tą z pasem koszenia powyżej 40 centymetrów. Kosiarka z mniejszym nożem idealnie sprawdzi się także w przypadku omijania przeszkód. Jak widać nie zawsze wybór największej kosiarki jest najlepszy rozwiązaniem.

Kolejnym elementem na jaki trzeba zwrócić uwagę podczas kupowania kosiarki, jest moc silnika danego modelu. Od mocy silnika uzależniona jest efektywność cięcia trawy naszej kosiarki. Moc silnika nie powinna być mniejsza niż 4 konie mechaniczne – zapewni nam to wówczas dobre cięcie i brak konieczności poprawiania cięcia trawy.

Coraz częściej w kosiarkach spalinowych pojawiają się kosiarki z napędem. Wszystko jest związane z wagą naszej kosiarki – duża moc silnika to także większe ciężar. Do tego dochodzi waga całej konstrukcji czy też obudowy sprzętu. Biorąc to pod uwagę mamy kosiarkę która waży ponad 30 kilogramów. Bardzo ciężko to pchać, dlatego bardzo ważne jest wspomożenie się w tym zadaniu właśnie przy pomocy napędu.

Coraz częściej w kosiarkach spalinowych pojawia się system mulcher. System ten odpowiedzialny jest za rozdrabnianie skoszonej już trawy. Skoszona już trawa jest siekana na drobne kawałeczki, a następnie rozrzucane są na skoszoną już trawę. Jest to idealny sposób na skuteczne nawożenie trawy. Więcei informacji znajdziesz na stronie castorama.pl.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *