subscribe: Posts | Comments

Kosiarka elektryczna czy spalinowa? Którą wybrać?

0 comments
Kosiarka elektryczna czy spalinowa? Którą wybrać?

Każdy właściciel ogrodu wie, że jego wygląd uzależniony jest przede wszystkim od odpowiedniej pielęgnacji. Jedną z podstawowych czynności, którą należy wykonywać dla zachowania piękna ogrodu, jest regularne koszenie trawy, najlepiej przy użyciu dobrej jakości kosiarki.

Kosiarka elektryczna lub spalinowa będzie szczególnie polecana do pielęgnacji większych powierzchni. Jednak każde z tych urządzeń posiada swoje zalety i wady, przez co lepiej sprawdzają się w określonych warunkach.

Zalety i wady kosiarek elektrycznych

Kosiarki elektryczne są ciche, stosunkowo lekkie i tanie w eksploatacji, a ponadto nie wytwarzają spalin. Decydując się na kosiarkę elektryczną nie musimy też pamiętać o zakupie paliwa, co jest bez wątpienia kolejnym atutem tego urządzenia. Wśród zalet kosiarek elektrycznych wymienia się także niższą cenę w porównaniu do modeli spalinowych.

Do istotnych wad kosiarek elektrycznych można zaliczyć jednak fakt, że może być ona mniej bezpieczna w użytkowaniu, głównie z uwagi na ciągnący się za nią kabel, który można przypadkowo przeciąć. Co więcej, nie wszystkie modele kosiarek elektrycznych nadają się do pracy na wilgotnych trawnikach.

Zalety i wady kosiarek spalinowych

Kosiarki spalinowe natomiast, dostępne między innymi na stronie castorama.pl, zapewniają większą mobilność, przede wszystkim ze względu na brak konieczności podłączenia ich do źródła zasilania. Kosiarki spalinowe cechuje również większa moc, bezpieczeństwo użytkowania oraz wyższa efektywność, zwłaszcza podczas pracy na zróżnicowanym terenie.

Minusem tego typu urządzeń jest z kolei ich duża waga, wyższe koszty zakupu oraz eksploatacji. Kosiarki spalinowe są też dość głośne, a ponadto wytwarzają spaliny.

Jaka kosiarka do małego i dużego ogrodu?

Wybierając kosiarkę powinniśmy wziąć pod uwagę także wielkość ogrodu. Przy terenach o powierzchni do 500 mkw. doskonale sprawdzi się model elektryczny, lecz przy większych warto już pomyśleć o zakupie kosiarki spalinowej.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *