subscribe: Posts | Comments

Kupujemy regał na książki. Co wybrać?

0 comments
Kupujemy regał na książki. Co wybrać?

Komody i regały są jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdego mieszkania. Jednak obecnie regał nie musi spełniać jedynie swojej podstawowej funkcji. Z powodzeniem może stać się on również prawdziwą ozdobą i dopełnieniem aranżacji pomieszczenia.

Dostępne w sklepach komody i regały potrafią zaskoczyć swoją różnorodnością. W zależności od potrzeb i preferencji, możemy zdecydować się na model niemal dowolnej wielkości. Ostateczną decyzję najlepiej podjąć biorąc pod uwagę zarówno metraż pokoju, w którym się on znajdzie, jak i jego przeznaczenie.

Domowa biblioteczka

W dużych mieszkaniach mamy stosunkowo spore pole do popisu, a nasz regał na książki może z powodzeniem pełnić rolę domowej biblioteczki. W takim przypadku warto skusić się na model zajmujący nawet całą ścianę. Na półkach, obok książek, możemy także ustawić różnego rodzaju ozdoby, figurki, zdjęcia czy rośliny.

W mniejszych pomieszczeniach z kolei lepiej sprawdzą się regały wolnostojące. W miarę możliwości w sąsiedztwie regału możemy urządzić swoisty kącik czytelniczy, stawiając obok miękki fotel lub wygodne krzesło oraz niewielki stolik.

Jaki materiał?

Największą popularnością niewątpliwie cieszą się regały wykonane z drewna. Są one świetnym dopełnieniem niemal każdej aranżacji, elegancko się prezentują, są trwałe i łatwe w utrzymaniu w czystości.

Nie jest to jednak jedyny wariant, jaki mamy do wyboru. Regały na książki mogą być też wykonane z aluminium, stali, tworzywa lub szkła. Niektóre modele są także wykonane z materiałów łączonych, co dodatkowo nadaje im oryginalnego wyglądu.

Wielkość, model i kolor

Wielkość regału najlepiej uzależnić od własnych potrzeb oraz ilości książek czy innych przedmiotów, które zostaną na nim umieszczone.

W kwestii modelu mebla ogranicza nas właściwie tylko wyobraźnia projektantów, którzy nie stronią od finezyjnych zdobień, obłych kształtów i odważnych wykończeni.

Natomiast kolor regału powinien być dopasowany do aranżacji pomieszczenia, niemniej nie musi być utrzymany w tej samej tonacji. Równie dobrze mebel może być wyróżniającym się elementem wystroju.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *