subscribe: Posts | Comments

Jaka firma dostarcza najwięcej aplikacji użytkowych?

0 comments
Jaka firma dostarcza najwięcej aplikacji użytkowych?

Zastanawialiście się kiedyś, z aplikacji którego producenta korzysta się najczęściej? Cóż, podobny problem spotkał twórców portalu Statisa.com, którzy postanowili przepytać użytkowników smartfonów. Gwarantuję, że wynikami nie będziecie zaskoczeni, a ze zrozumieniem godnym największych znawców tematu pokiwacie głową ze zrozumieniem.

Otóż koncernem dostarczającym największą liczbę aplikacji użytkowych jest nie kto inny, jak Google. Aż 92% ankietowanych przyznało że na ich urządzeniu znajduje się co najmniej jedna aplikacja, która powstała w biurach przy Mountain View. Gdyby jednak zastanowić się nad tym tylko chwilę dłużej, wydaje się to być jak najbardziej naturalne zjawisko.

Smartfony z Androidem bowiem są zdecydowanie najpopularniejsze,  a tam aplikacje takie, jak Gmail, Mapy  czy też Chrome instalowane są domyślnie. Niewielki odsetek użytkowników szuka zatem alternatywy dla tych bardzo dobrych rozwiązań, a można zaryzykować stwierdzenie, że również ci bardziej świadomi userzy z radością korzystają z ww. aplikacji. Z całej tej masy ludzi nie wyłamują się również posiadacze sprzętów Apple, którzy z radością usłyszeli pod koniec ubiegłego roku, że powrót do map Google będzie możliwy po tym, jak ich ulubiony koncern postanowił poeksperymentować z własnymi rozwiązaniami. Szkoda tylko, że na królików doświadczalnych wybrano użytkowników.

Drugie miejsce również bez zaskoczenia – niemal 85% posiadaczy smartfonów przyznaje, że na dysku ma zainstalowaną mobilną aplikację pozwalającą na przeglądanie treści zawartych na portalu Facebook. Mimo że coraz więcej osób rezygnuje z mobilnego fejsa na rzecz Messengera (za którym zresztą i tak stoi Zuckerberg), to i tak wysoka pozycja na liście nie powinna nikogo dziwić. Kiepsko zaś wyglądają wyniki Apple, które uplasowało się dopiero na 6 pozycji, wyprzedzone chociażby przez Yahoo czy też Amazona.
Badanie rzecz jasna odzwierciedla sytuację na rynku amerykańskim, niemniej dwa pierwsze miejsca mają bardzo dużo wspólnego z sytuacją, która panuje również w naszym kraju.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *