subscribe: Posts | Comments

Opryskiwacz

0 comments

Jeżeli przy uprawie roślin zamierza się stosować opryski chroniące przed szkodnikami i chorobami, przydatnym urządzeniem okaże się opryskiwacz.

Opryskiwacze służą do zabiegów ochrony roślin uprawnych, drzew i krzewów oraz do nawożenia ich nawozami płynnymi. Są przydatnym sprzętem w każdym gospodarstwie, szczególnie w tych średnich i w dużych. Dzięki odpowiedniemu rodzajowi opryskiwacza opryski można wykonać w łatwy i szybki sposób.

Przeważnie każdy rodzaj większego opryskiwacza zawiera zbiornik na środek do oprysków i rozwadniacz tegoż środka chemicznego. W wyposażeniu może też znajdować się system filtrowania i zbiorniczek do mycia rąk.

Na bardzo dużych areałach świetnie sprawdzą się opryskiwacze samojezdne. Na średniej powierzchni można z powodzeniem wykorzystać opryskiwacze zawieszane, przyczepiane (ciągane), które przymocowuje się do ciągnika. Do oprysków w sadach i w ogrodach najlepiej wybrać opryskiwacze typowo sadownicze i ogrodnicze. Mogą one być plecakowe, czyli zakładane na plecy jak plecak lub ręczne, małe i wygodne.

Przy wyborze opryskiwacza trzeba kierować się oczywiście powierzchnią, na której taki sprzęt ma zostać użyty. Ale poza tym warto zdecydować się na opryskiwacz znanej firmy, która zagwarantuje nam wysoką jakość takiego urządzenia. Od opryskiwacza w dużej mierze zależy czy opryski przyniosą oczekiwany rezultat.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *