subscribe: Posts | Comments

Wertykulator – charakterystyka i wybór

0 comments

wertykulatorJuż za moment powrócimy do naszych ogrodów i na pola uprawne, z powrotem w dłoń chwycimy nasze konewki i będziemy podlewać kwiaty i rośliny na naszych działkach.
Ponownie zaczniemy też dbać o nasz zielony trawnik, bez którego jak wiadomo, nie da się uzyskać tak czarującego, przydomowego klimatu. Aby odpowiednio zatroszczyć się o naszą trawę, musimy zatroszczyć się też o samą glebę. Dziś na rynku mamy dostępnych co najmniej kilka urządzeń, które usprawnią nam zrealizowanie tego zadania i sprawią, że nasza gleba i trawa będzie puszysta jak wygodna kanapa. Jednym z nich jest właśnie wertykulator.

 

Czym jest to urządzenie? Z wyglądu może przypominać nieco kosiarkę, z drugiej strony jest też czasami podobne do zwykłych grabi. Ta maszyna nie jest jednak taka zwykła, ponieważ potrafi czynić mniej lub bardziej fascynujące cuda. Jest odpowiedzialna za proces, w którym nasza trawa świetnie się krzewi, a gleba odpowiednio napowietrza. Pomaga nam pozbyć się wszelkiego rodzaju chwastów, a także bardzo nieprzyjemnego, również wizualnie porośniętego mchu oraz starej, zalegającej trawy. Wertykulator działa na zasadzie pionowego koszenia, wytwarzając specjalne otwory w ziemi. Ten proces jest zalecany dwa razy do roku, na początku wiosny i pod koniec jesieni, nie powinno się go realizować więcej razy.

 

Wertykulatory to maszyny, które możemy podzielić na elektryczne, spalinowe oraz ręczne i takich też modeli powinniśmy wypatrywać pośród sklepowych ofert. Z pewnością będziemy mieli duży wybór, ponieważ tego typu osprzęt jest coraz bardziej popularny i staje się niezbędnikiem każdego działkowca. Przy wyborze warto zastanowić się nad zadaniami, jakie powierzymy naszej maszynie. Istotna będzie powierzchnia, na jakiej będziemy pracować i samo jej położenie. Wertykulatory elektryczne sprawdzą się na mniejszym obszarze, większą mocą mogą się zaś popisać spalinowe, a ręczne z pewnością najbardziej zadowolą wszystkich cenowo. Kiedy zastanawiamy się nad kupnem czegokolwiek, myślimy o możliwie najbardziej uznanej w branży marce, tej zasady oczywiście nie wolno zapomnieć i w tym przypadku.
Jeśli chcecie dowiedzieć się nieco więcej o tym sprzęcie, zaglądnijcie tutaj!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *